top of page

REKLAMA

Rozstrzygnęli konkurs „Golińskie Boże Narodzenie na przestrzeni lat”

Konkursy literackie o tematyce bożonarodzeniowej na stałe wpisały się do grudniowego kalendarza imprez organizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Golinie wraz z filią w Przyjmie oraz punktem bibliotecznym w Kawnicach.


Tym razem dzieci z klas IV-VIII z terenu gminy Golina podzieliły się z nami tekstem samodzielnie napisanych wywiadów o zwyczajach bożonarodzeniowych oraz wykonały do nich ilustracje.


Łącznie przyznano 12 nagród. Ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie otrzymała je Julia Piekarska i Paulina Sławska. Ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Radolinie doceniono następujących uczniów: Jakuba Kubackiego, Nadię Szczepańską, Paulinę Czerniak, Nadię Kasprzyk i Franciszka Grzesiaka. Dzieci pracowały pod kierunkiem Bernadety Kucharskiej- opiekuna koła plastycznego.


Natomiast ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach – na uznanie zasłużyła praca Martyny Krzemionki. Spośród uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Przyjmie wyróżnieni zostali: Kaja Gołdych, Marcel Gołdych i Natalia Ratajczyk. W konkursie wzięła również udział Maria Hyży - mieszkanka gminy Golina.


Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali nagrody rzeczowe. Celem takich konkursów organizowanych przez biblioteki jest zainspirowanie dzieci do podjęcia prób literackich oraz rozwijanie ich wrażliwości i wyobraźni. Bibliotekarki: Karolina Kasprzak, Katarzyna Kolska i Anna Nawrocka bardzo serdecznie dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Golinie za wsparcie finansowe.


Anna Nawrocka

Nagrodzeni uczniowie z Radoliny

Maja Hyży z gminy Golina

Julia Piekarska ze szkoły w Golinie

Marta Krzemionka ze szkoły w Kawnicach

Paulina Sławska ze szkoły w Golinie

Kaja i Marcel Gołdych ze szkoły w Przyjmie

Natalia Ratajczyk ze szkoły w Przyjmie


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page