top of page

Reklama

Rozmawiali z młodzieżą o prawnej odpowiedzialności nieletnich

Uczniów klas pierwszych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie odwiedzili słupeccy policjanci, którzy porozmawiali z nimi o odpowiedzialności prawnej nieletnich.


- Dodatkowo funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą o zagrożeniach towarzyszących korzystaniu z internetu oraz cyberprzestępczości, a także o zagrożeniach wynikających z używania tytoniu, alkoholu i narkotyków. Uczestnikom prelekcji przybliżono specyfikę pracy w zawodzie policjanta.


Spotkanie prowadzili asp. sztab. Marlena Kukawka i mł. asp. Marcin Dębowski. Głównym celem pogadanki było uświadomienie młodzieży szkolnej, jakie ponosi konsekwencje w przypadku kolizji z prawem. Funkcjonariusze rozmawiali z uczniami o podstawach prawa obowiązującego w Polsce, tłumaczyli, czym jest demoralizacja, a czym przestępstwo, czy wykroczenie i szczegółowo omówili zachowania, jakie mogą narazić ich na odpowiedzialność prawną.


Odnieśli się również do zagrożeń płynących z niewłaściwego użytkowania Internetu i portali społecznościowych. Ponadto mundurowi opisali problemy związane ze spożywaniem alkoholu przez młodzież oraz przestrzegali przed stosowaniem środków odurzających i substancji psychoaktywnych, wskazując ich zgubny wpływ na zdrowie i zachowanie młodych ludzi - czytamy na stronie KPP w Słupcy.

Zdjęcie: KPP Słupca

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page