top of page

Reklama

767x150 Agnieszka.png

Rozmawiały o ważnych dla nich sprawach

Kolejne spotkanie przy kawie odbyło się w Bibliotece Publicznej Gminy Strzałkowo (15.01).


- Temat spotkania brzmiał: „Profilaktyka raka piersi – dowiedz się, jak zwiększyć swoje szanse”. Zaproszenie w roli prowadzących przyjęły panie ze stowarzyszenia „Rakujemy jak chcemy”, Anna Piłat-Bredow oraz Anna Kościelak, za co serdecznie dziękujemy.

Uczestniczki spotkania dowiedziały się czym jest profilaktyka i dlaczego jest taka ważna oraz jak wygląda leczenie, i gdzie uzyskać wsparcie podczas choroby. W galerii biblioteki można również obejrzeć piękną wystawę zdjęć „Wspieraczki w obiektywie Natalii Szewczyk”. Wszystkie Panie zmierzyły się z chorobą raka piersi, a obecnie wspierają inne kobiety.


Ważna informacja! Mężczyźni też mogą zachorować na raka piersi! Występuje bardzo rzadko i jest to 1 % nowotworów złośliwych. Niestety ze względu na rzadkość zachorowań u mężczyzn jest diagnozowany dość późno, a to zmniejsza szanse na efektywne leczenie. Bądźmy uważni, badajmy się regularnie!


5 lutego zapraszamy na kolejne spotkanie. Temat: „Pierwsza pomoc”. Naszym gościem będzie pani Arleta Kujawa – ratownik medyczny - czytamy na stronie strzałkowskiej biblioteki.

Zdjęcia: biblioteka

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page