top of page

Reklama

Remont drogi powiatowej na odcinku Brzeźniak-Głodowo. Pod topór trafiło ponad 100 drzew

Do naszej redakcji zgłosili się czytelnicy z prośbą o interwencję w sprawie wycinki drzew wzdłuż remontowanego odcinka drogi powiatowej między Brzeźniakiem a Głodowem.


Prace nad wspomnianym odcinkiem rozpoczęły się już w zeszłym roku. Niedawno z krajobrazu zniknęła spora ilość przydrożnych drzew. Łącznie pod topór trafiło ich 136. Fakt ten zbulwersował naszych czytelników, którzy poprosili nas o interwencję w tej sprawie.


Jak przekazał nam Łukasz Ćwiek z Zarząd Dróg Powiatowych w Koninie, wycinka była konieczna z racji, że drzewa kolidowały z przebudową drogi z uwagi na poszerzenie jezdni i budowę ciągu pieszo-rowerowego. Zapewnił również, że ZDP w Koninie dokona nowych nasadzeń.


- W zakres przebudowy drogi powiatowej nr 3231P na długości 2,445 km wchodzi wykonanie poszerzenia istniejącej nawierzchni jezdni do szerokości 6 m. Wykonane zostanie wzmocnienie konstrukcji istniejącej nawierzchni do ruchu KR3. Planuje się budowę ciągu pieszo - rowerowego o nawierzchni z betonu asfaltowego. Dodatkowo w obszarze terenu zabudowanego w miejscowości Brzeźniak zaprojektowano chodnik z betonowej kostki brukowej. Zadanie obejmuje również wykonanie umocnionych poboczy oraz odtworzenie rowów drogowych.


Zakres prac obejmuje także przebudowę istniejących zjazdów zlokalizowanych wzdłuż drogi powiatowej nr 3231P. W związku z budową ciągu pieszo-rowerowego, drogi rowerowej i chodnika oraz poboczy planuje się dokonania korekty skrzyżowań drogi powiatowej nr 3231P z istniejącymi drogami gminnymi. Planuje się nowe oznakowanie poziome. W celu poprawy bezpieczeństwo zaplanowano ustawienie dwóch radarowych wyświetlaczy prędkości - poinformował.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page