top of page

Reklama

Rekordowy budżet uchwalony

Tuż przed Świętami Rada Gminy Ostrowite przyjęła budżet na 2024 rok. Jak podkreśla wójt Mateusz Wojciechowski, jest on rekordowy - zarówno pod względem dochodów, wydatków jak i inwestycji.


Dochody gminy Ostrowite w 2024 roku mają wynieść ponad 75 milionów złotych. Wydatki mają kształtować się na poziomie ok. 68 mln zł. Nadwyżka budżetowa ma pokryć zaciągnięte kredyty przez samorząd.


Gmina Ostrowite na ten rok planuje zrealizować inwestycje za blisko 40 mln zł. Najwięcej środków zabezpieczono na drogi. Jest to kwota w wysokości blisko 18 mln zł. Planuje się sporządzenie dokumentacji na remont ul. Jeziornej w Ostrowitem, drogi gminnej w Sierniczu Małym. Starej Olszynie i Tomaszewie. W 2024 roku ma zostać zmodernizowana droga w miejscowości Kania, na odcinku Skrzynka-Naprusewo, Szyszłowo-Izdebno. Rozpocznie się również przebudowa drogi na odcinku Mieczownica-Brzozogaj.


Inwestycje wodno-kanalizacyjne mają wynieść ponad 3,5 mln zł. Obejmują one m.in. budowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w miejscowości Giewartów-Holendry, budowę zbiornika wyrównawczego wraz z modernizacją istniejącego zbiornika na terenie Giewartowskich-Holendrów oraz rozbudowę sieci wodociągowej na terenie gminy.


W budżecie znalazły się również środki m.in. na doposażenie pomieszczeń Posterunku Policji w Ostrowitem; odrestaurowanie terenu wokół pałacu w Mieczownicy; oświetlenie ulicy, placów i dróg; zagospodarowanie terenu wokół urzędu i biblioteki; czy na funkcjonowanie Klubu Dziecięcego w Giewartowie.


Wszyscy obecni na sesji radni byli za przyjęciem uchwały budżetowej na 2024 rok.

Zdjęcie poglądowe

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page