top of page

Reklama

Rekordowy budżet powiatu konińskiego uchwalony jednogłośnie

Wielomilionowe inwestycje drogowe, termomodernizacja dwóch szkół i DPS - to tylko niektóre zadania, które mają być zrealizowane w powiecie konińskim w 2024 roku.


Tuż po Świętach radni powiatowi jednogłośnie przyjęli budżet na nowy rok. Zakłada on przychody w wysokości ok. 168 mln zł, natomiast wydatki w kwocie blisko 184 mln zł. - Wierzę, że uda się pozyskać środki z zewnątrz i budżet 2024 osiągnie okrągłą kwotę 200 mln zł. To będzie budżet rekordowy w historii istnienia samorządu powiatu - powiedział na sesji starosta Stanisław Bielik.


W budżecie jak zawsze największym inwestycjami są remonty dróg. Za ponad 12 mln zł ma być zmodernizowana droga na odcinku Wilczyn – Wilczogóra. Także droga na terenie gminy Golina doczeka się remontu. Chodzi o odcinek z Brzeźniaka do Głodowa. Inwestycja ma wynieść ok. 7,5 mln zł.


Poza tym powiat na najbliższy rok zaplanował termomodernizację dwóch szkół w Kleczewie i Sompolnie oraz Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Wartość tej inwestycji to ok. 12 mln zł.


Wszyscy obecni na sesji radni - czyli 24 - było za przyjęciem budżetu na 2024 rok. Radny Janusz Stankiewicz nie pojawił się na obradach.

Zdjęcie poglądowe

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page