top of page

Reklama

reklama-turbo-konin-echo-słupcy-3.gif
reklama-aga-art-phu-agnieszka-łechtańska-echo-słupcy.gif

Ptaki wracają do natury – powiat słupecki buduje populację zagrożonych gatunków

Starostwo Powiatowe w Słupcy od 25 lat aktywnie wspiera ochronę lokalnej przyrody, przekazując bezpłatnie bażanty i kuropatwy Kołom Łowieckim w celu odbudowy populacji tych zagrożonych gatunków. Inicjatywa nie tylko pomaga w odnowieniu liczebności drobnej zwierzyny łownej, ale także wspiera bioróżnorodność powiatu.


W miniony piątek (8 listopada) w siedzibie Koła Łowieckiego TUMAK w Katarzynowie, w gminie Strzałkowo, przedstawiciele władz powiatu - starosta Marek Dąbrowski, wicestarosta Piotr Kowalski, przewodniczący Rady Powiatu Słupeckiego - Czesław Dykszak oraz wiceprzewodniczący Dawid Hierowski - symbolicznie wypuścili ptaki do ich naturalnych siedlisk. Wydarzenie było także okazją do podkreślenia znaczenia tej wieloletniej inicjatywy, która budzi uznanie wśród myśliwych i mieszkańców regionu.


Dotychczas w ramach działań na rzecz ochrony przyrody, powiat sfinansował zakup ponad 5 940 sztuk bażantów i ponad 1 860 sztuk kuropatw, przeznaczając na ten cel blisko 200 tys. złotych. Piątkowe przekazanie kilkuset ptaków kołom łowieckim jest kontynuacją tego programu i jednocześnie przypomnieniem o potrzebie dbałości o zagrożone gatunki. W akcji wziął udział także Tomasz Parus, przewodniczący Komisji Budżetu i Rolnictwa Rady Powiatu Słupeckiego, a całą koordynacją zajmowała się Małgorzata Modrzejewska, szefowa Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Słupcy.


W powiecie słupeckim funkcjonuje 15 Kół Łowieckich, które zarządzają 16 obwodami – w tym dwunastoma polnymi i czterema leśnymi. Dzięki ich zaangażowaniu oraz wsparciu ze strony starostwa, ptaki będą miały możliwość odbudowy populacji w odpowiednich dla siebie środowiskach.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Reklama

reklama-turbo-konin-echo-słupcy-4.jpg
bottom of page