top of page

Reklama

PSL i PL2050 przedstawiło w Słupcy swoją Trzecią Drogę

Nad Jeziorem Słupeckim odbyła się dzisiaj (2 października) konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli i kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Polski 2050 Szymona Hołowni.


Obie te partie startują do tegorocznych wyborów parlamentarnych jako koalicyjny komitet Trzecia Droga. Na dzisiejszej konferencji gościł wicemarszałek Krzysztof Grabowski, kandydat do Sejmu z ramienia PSL - Michał Pyrzyk, kandydatka do Sejmu z ramienia PL2050 - Agnieszka Łechtańska oraz kandydat do Senatu w ramach Paktu Senackiego - Grzegorz Fedorowicz (PL2050 Szymona Hołowni).


Uczestnicy konferencji przedstawili założenia programowe swoich partii. Wśród nich jest m.in. prostszy system podatkowy. Jedna danina będzie zawierać wszystkie obecne podatki i składki, które będą rozdysponowywane na poszczególne fundusze. Trzecia Droga chce również, aby wszystkie zmiany podatkowe były uchwalane z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem przed nowym rokiem podatkowym.


Koalicjanci zapewniają także, że nie podwyższą CIT, PIT i VAT. Chcą, aby 6% PKB było przeznaczone na edukację; dobrowolny ZUS dla mikrofirm zagrożonych niewypłacalnością; rodzinny PIT, który zapewnia niższy podatek w przypadku większej rodziny; ,,Akademik za złotówkę" dla studentów spoza dużych miast; asystentów osobistych dla osób z niepełnosprawnościami, czy modernizację polskiej armii.


Przypomnijmy, że wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 15 października (tj. niedziela).


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page