top of page

Przyszli z dobrą nowiną do Środowiskowego Domu Samopomocy w Lucynowie

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się każdemu z rodzinną atmosferą, pozytywnymi emocjami i duchowymi przeżyciami.


Dla pokrzepienia serc, dodania otuchy i głoszenia dobrej nowiny o przyjściu Pana Jezusa na świat, grupa uczniów oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie, udała się pod kierunkiem katechetki s. Liliany Sochy CSDP do Środowiskowego Domu Samopomocy w Lucynowie w gminie Ostrowite.


Tam spotkali się z tamtejszymi podopiecznymi. W trakcie złożonej wizyty zaprezentowali pensjonariuszom kolejną odsłonę jasełek pt. „Dzień Bożego Narodzenia”. Później wspólnie z nimi kolędowali. Dodatkowo w tamtejszej pracowni plastycznej podziwiali ich dorobek twórczy, przy okazji otrzymując w prezencie prace jednego z autorów.


Wyjazd, który odbył się 11 stycznia 2023 r., był bardzo wartościowy. Pomógł pochylić się nad chorymi, starszymi i doświadczonymi przez życie. Pozwolił wzajemnie się uwrażliwić i wewnętrznie ubogacić.


Na zakończenie wspomnieć trzeba, iż zgodnie z wieloletnią tradycją, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli, 6 stycznia 2023 r.), wspomniane wyżej jasełka wystawione zostały również w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie.


Była to kolejna wersja przedstawienia, które jako społeczność Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego mogliśmy obejrzeć 22 grudnia 2022 r. dzięki przygotowanemu wcześniej nagraniu.


Przemysław Ciesielski

 

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie Ewie Kutnik za życzliwość, pomoc w organizacji wyjazdu oraz Pani Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Lucynowie Izabeli Rusik za: poczęstunek, słodkie podarunki, otrzymane pamiątkowe prace plastyczne i miłe przyjęcie w progach placówki.


s. Liliana Socha wraz z grupą jasełkową


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!


48 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page