top of page

Reklama

Przy Skwerze Szeluty można wymienić się książkami

W Słupcy pojawiła się druga szafka bookcrossingowa. Mieści się ona przy Skwerze Szeluty (ul. Koszucka).


Bookcrossing polega na dzieleniu się książkami z innymi, pozostawiając je w publicznych miejscach, takich jak parki, kawiarnie czy przystanki autobusowe. Idea polega na tym, że osoba, która znalazła taką pozostawioną książkę, może ją wziąć, przeczytać i następnie znowu zostawić w innym miejscu, aby ktoś inny mógł ją znaleźć i cieszyć się lekturą. Celem bookcrossingu jest promowanie czytelnictwa, dzielenie się książkami i tworzenie społeczności miłośników literatury.


Niedawno przy Skwerze Szeluty pojawiła się druga szafka na używany książki. Pierwsza mieści się przy Miejskim Domu Kultury w Słupcy. - Drodzy mieszkańcy, przypominamy, iż w ubiegłym roku otrzymaliśmy dotację na realizację start-up na rzecz dobra wspólnego, jako lider partnerstwa KULTURALna SŁUPCA na projekt ,,Słupecka Stokrotka Fiszera”. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Słupcy oraz ze Stowarzyszeniem im. Apolinarego Szeluty.


26 maja przy Skwerze Szeluty (kulturalnym, zielonym placu naszego miasta), uroczyście otwarty został bookcrossing, a także zainaugurowaliśmy "Leniwe Piątki z Fiszerem". Burmistrz Michał Pyrzyk zachęca do korzystania z bookcrossingu - dzielenia się używanymi książkami. To już druga taka ,,szafa na książki" w naszym mieście.


Informujemy także, że górna półka bookcrossingu poświęcona jest lokalnym twórcom/poetom/pisarzom, abyś mogli poznawać ich twórczość. Pogoda nam dopisała. Czytanie poezji w plenerze okazało się być niebywale interesującą propozycją, o czym poinformowały nas uczestniczki "leniwego czytania". Dlatego też serdecznie zachęcamy do kolejnych spotkań w plenerze - poinformował MDK w Słupcy.

Zdjęcia: MDK SłupcaOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page