top of page

Reklama

767x150 Agnieszka.png

Przejechali ponad 140 kilometrów w ciszy i skupieniu

Pierwsza Kawnicka Rowerowa Droga Krzyżowa przeszła już do historii. W miniony piątek (22 marca) uczestnicy tego wyjątkowego wydarzenia przejechali na rowerach ponad 140 kilometrów w ciszy i skupieniu.


Inicjatorem Kawnickiej Rowerowej Drogi Krzyżowej był Marcin Ziemniczak. W przeszłości uczestniczył on w podobnym wydarzeniu w Warszawie. Postanowił rowerową drogę krzyżową przenieść do naszego regionu.


Kawnicka Rowerowa Droga Krzyżowa rozpoczęła się od wszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach. Potem rowerzyści wyruszyli w trasę. Pogada tego dnia była niesprzyjająca. Padał deszcz. Kawnicka Rowerowa Droga Krzyżowa była nie tylko okazją do zmierzenia się z trudnymi warunkami atmosferycznymi, ale również z własnymi słabościami i ograniczeniami.


Trasa liczyła łącznie ponad 140 kilometrów i biegła przez Kawnice, Myśliborz, Ląd, Słupcę, Wilczogórę, Licheń i Konin. Każdy pokonał taki odcinek na jaki było go stać. Wszystko w ciszy i skupieniu, aby towarzyszyć Jezusowi w Jego ostatniej drodze.

Zdjęcia: Kawnicka Rowerowa Droga Krzyżowa


Comentários


bottom of page