top of page

Reklama

Przedszkolaki otrzymały wyprawkę czytelniczą

Filia biblioteczna w Przyjmie po raz kolejny wzięła udział w kampanii „Mała książka – wielki człowiek” – projekcie realizowanym przez Instytut Książki i dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Inicjatywa ta rozwija czytelnictwo wśród dzieci przedszkolnych, poprawia ich koncentrację, uczy myślenia, pomaga w rozwiązywaniu problemów, przygotowuje i motywuje do samodzielnego czytania oraz wspiera rozwój psychiczny dziecka.


Uczestnicy projektu, czyli 5 i 6-latki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie z rąk bibliotekarki (niżej podpisanej) otrzymali wyprawkę czytelniczą, w skład której wchodziło: książka dla przedszkolaka pt. „Krasnal w Krzywej Czapce” oraz broszura dla rodziców pt. „Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece”; karta małego czytelnika, na którą przedszkolaki naklejali naklejki – jedną za każda wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego; wyjątkowa zakładka.


Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.


Anna NawrockaOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page