top of page

Reklama

Prawidłowo przewoził zwierzęta, mimo to został ukarany mandatem

Mandat w wysokości 300 zł otrzymał kierowca, który przewoził cztery sztuki bydła. Choć kontrola pod względem dobrostanu i oznakowania zwierząt nie budziła zastrzeżeń to przewoźnik nie posiadał odpowiednich dokumentów.


30 sierpnia inspektorzy z konińskiego oddziału wielkopolskiej inspekcji we współpracy z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Słupcy przeprowadzili kontrole przewozu bydła. W Sługocinie Kolonii zatrzymali pojazd, którym przewożone były cztery sztuki bydła. Wspólna kontrola wykazała, że przewóz pod względem dobrostanu i oznakowania zwierząt oraz dokumentacji nie budził zastrzeżeń. Jednak ujawniono nieprawidłowości dotyczące samego przewoźnika oraz kierowcy.


- Przewoźnik nie posiadał odpowiedniego zaświadczenia wymaganego przy przewozach na potrzeby własne, a prowadzący pojazd nie miał odpowiednich kwalifikacji zawodowych i badań lekarskich oraz psychologicznych. Kierowca nie przedstawił też do kontroli wymaganych dokumentów dotyczących dopuszczenia środka transportu i kwalifikacji kierowcy w zakresie przewozu zwierząt. Pracownik inspektoratu weterynarii potwierdził jednak, że firma i kierowca takie dokumenty posiadają, lecz kierowca nie miał ich przy sobie.


W związku z ujawnionymi naruszeniami kierowca został ukarany mandatami karnymi w sumie na 300 zł, a wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone łączną karą w wysokości 3 500 zł - przekazał Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu.

Zdjęcia: WITD Poznań

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page