top of page

Reklama

Pracowity Sylwester i Nowy Rok dla konińskich policjantów

Okres świąteczno-noworoczny to jak zawsze czas wzmożonej pracy służb, w tym także policji. Nie inaczej było i tym razem.


Od 30 grudnia 2023 r. do 1 stycznia 2024 roku na terenie Konina i całego powiatu konińskiego mundurowi przeprowadzili 176 interwencji, a wśród nich 37 domowych. - Poza zakłóceniami ciszy nocnej i drobnymi niesnaskami rodzinnymi pojawiły się interwencje bardziej poważne, które dotyczyły przemocy w rodzinie. Policjanci w 7 przypadkach musieli ostudzić emocje agresywnych i na domiar złego pijanych domowników pobytem w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych - informuje Komenda Miejska Policji w Koninie.


W tym czasie na drogach w powiecie doszło do 13 kolizji. Miał miejsce również jeden wypadek. 31 grudnia w miejscowości Lichnowo w gminie Kramsk. 36-letka kierująca fordem podczas wykonywania manewru skrętu uderzyła w motocyklistę, który jechał z naprzeciwka. 21-latek, który kierował jednośladem, został zabrany do szpitala.


Konińscy policjanci zatrzymali również pięciu pijanych kierowców. Jeden z nich mając w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, nie zapanował nad autem i zakończył swoją podróż na ścianie budynku w miejscowości Góry w gminie Wilczyn. Sprawca postanowił uciec z miejsca zdarzenia.


- Zanim to zrobił, odkręcił i zabrał ze sobą tablice rejestracyjne, myśląc że policja nie dowie się do kogo należy auto. Zapomniał jednak z wnętrza samochodu zabrać dokumenty od ubezpieczenia. Policjanci dzięki nim szybko dotarli do miejsca zamieszkania kierowcy. Zaskoczony 19-latek przyznał się do jazdy pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd - przekazała KMP w Koninie.

Zdjęcie poglądowe

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentarer


bottom of page