top of page

Reklama

Próbował przekupić policję po przekroczeniu prędkości

Do 10 lat więzienia grozi 54-latkowi z powiatu słupeckiego, który próbował wręczyć łapówkę policjantom, po tym jak zatrzymali go za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.


Sytuacja miała miejsce na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Borek Wielkopolski w powiecie gostyńskim. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Toyotą, który przekroczył prędkość. Mieszkaniec powiatu słupeckiego jechał o 31 km/h za szybko.


Mężczyzna zamiast pokazać dokumenty, stwierdził że lepszym rozwiązaniem będzie wręczenie policjantom pliku banknotów. Mundurowi przekazali mu, że grożą za to surowe konsekwencje i ponownie nakazali kierującemu okazanie dokumentów.


54-latek wykonał polecenie, jednakże gdy policjanci wsiedli do radiowozu, poszedł za nimi i ponownie próbował wręczyć im 800 złotych za odstąpienie od mandatu i punktów karnych tłumacząc, że jest kierowcą zawodowym. Pieniądze włożył do wnętrza radiowozu.


W związku z próbą wręczenia funkcjonariuszowi korzyści majątkowej 54-latek został zatrzymany. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie poglądowe

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page