top of page

Reklama

Powraca charytatywna akcja SUTW ,,Paczka dobroci"

Strzałkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku już po raz drugi organizuje akcję ,,Paczka dobroci"


- Jej celem jest pomoc w okresie świąt Bożego Narodzenia słuchaczom SUTW, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Prawo zgłoszenia wybranej przez siebie osoby wymagającej pomocy ma każdy słuchacz SUTW. Osoba potrzebująca może również zgłosić się sama. Trzeba to zrobić osobiście poprzez wypełnienie zgłoszenia dostępnego w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu i Domu Seniora. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada br. Dane osób zgłaszających i obdarowywanych pozostaną anonimowe - informuje Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Strzałkowie.


Od 1 do 10 grudnia na zajęciach poszczególnych sekcji oraz w siedzibie GOKiS, biblioteki i w Domu Seniora, osoby, które zechcą przygotować paczkę, będą mogły wylosować osobę zgłoszoną do obdarowania. Podana będzie jednak tylko jej płeć oraz wiek.


Paczka może zawierać zarówno artykuły spożywcze jak i przemysłowe, a nawet odzież. Ważne jest, aby produkty były nowe, a artykuły spożywcze szczelnie, fabrycznie zapakowane, z ważnym terminem gwarancji i niewymagające przechowywania w lodówce. Darczyńcami mogą być zarówno członkowie uniwersytetu jak i osoby z zewnątrz.


Od 12 do 16 grudnia paczki można będzie dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu. Potem zostaną przekazane osobom potrzebującym przez wolontariuszy z Lokalnego Centrum Wolontariatu.


W pierwszej edycji akcji pomoc otrzymało ośmioro słuchaczy SUTW. Chętnych do obdarowania było jednak więcej, dlatego do każdej z wytypowanych osób trafiły co najmniej dwie paczki.

Zdjęcie: GOKiS Strzałkowo

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page