top of page

Materiał KKW Trzecia Droga PSL - PL2050 Szymona Hołowni

reklama-wyborcza-michał-pyrzyk-echo-słupcy.jpg
reklama-wyborcza-agnieszka-łechtańska-echo-słupcy.png

,,Powiew Wiosny dla Seniorów"

Wraz z nadejściem wiosny członkowie koła teatralnego ,,Gwiazdy’’ ze Szkoły Podstawowej w Trąbczynie wraz z opiekunkami K. Kulterman, A. Stogińską i M. Swędrowską postanowili uatrakcyjnić pobyt seniorów w placówkach opieki w gminie Zagórów.


22 marca wybrali się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie, a 23 marca odwiedzili Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Kopojnie. Pensjonariusze oraz pracownicy przyjęli członków koła teatralnego miło i serdecznie. Młodzi aktorzy zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Wyprawa piratów”. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami i usłyszeli wiele ciepłych słów na temat udanego spektaklu. Po występie zrobili sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcia. Na koniec występujący zostali obdarowani słodyczami.


Kiedy dzieci wychodziły, mieszkańcy odprowadzali je wzrokiem, ciepłymi uśmiechami i machali na pożegnanie. Młodzi artyści wracali do szkoły zadowoleni, bo udało się rozweselić pensjonariuszy. Radość i wzruszenie sprawiły, że dzieci poczuły się wyjątkowo. Była to niesamowita lekcja szacunku, akceptacji i życzliwości.


Małgorzata Swędrowska, Michał Rek


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

0 komentarzy
bottom of page