top of page

Reklama

Powiat koniński świętował

Już po raz 24. została zorganizowana Gala Powiatu Konińskiego. Nie zabrakło podziękowań, życzeń, statuetek, podsumowań i snucia planów.


Tegoroczna gala była wyjątkowa, bowiem w tym roku przypada 25. rocznica reaktywacji powiatów, w tym tego ze stolicą w Koninie. Gala odbyła się w czwartek (8 lutego) w Konińskim Domu Kultury. Najważniejszym punktem programu była ceremonia wręczenia statuetek ,,Nagrody za działalność na rzecz rozwoju Powiatu Konińskiego”.


Nie zabrakło też akcentów muzycznych. Uroczystość uświetniły występy Kwintetu Instrumentów Dętych Blaszanych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie oraz młodej wokalistki z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie – Agaty Nawrockiej. Zwieńczeniem galowego wieczoru był wokalno-taneczny pokaz folklorystyczny zespołu z Ustronia – Estrada Regionalna „Równica”.


Statuetki za zasługi dla powiatu w obszarze gospodarki, działalności społecznej kultury oraz sportu i turystyki trafiły w tym roku do jednej osoby i pięciu podmiotów. Uroczystość stała się także okazją do wręczenia odznaki honorowej „Zasłużony dla powiatu konińskiego”, którą Zarząd Powiatu przyznał Wicemarszałkowi Województwa Wielkopolskiego – Krzysztofowi Grabowskiemu.


Do grona laureatów Gali Powiatu Konińskiego dołączyli w tym roku: KRAMP sp. z o.o. z Modły Królewskiej, Stowarzyszenie „Grupa Motocyklowa JOKER’S” z gminy Grodziec, Kapela Podwórkowa „Z Kopyta” z gminy Kazimierz Biskupi i Mażoretki Diamenciki z Sompolna wraz z instruktorką Michaliną Janicką oraz badmintonistka Amelia Zielińska z gminy Sompolno i Ośrodek Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec.


- Uroczystość ta dedykowana jest ludziom, którzy dostrzegają potrzebę działania dla dobra powiatu, a ich pasja, zaangażowanie i praca stanowią doskonały przykład połączenia własnych zainteresowań i ambicji, z tym, co jest ważne dla samorządu i naszych mieszkańców. Dziś mamy przyjemność uhonorować symbolicznymi statuetkami sześcioro kolejnych wyróżnionych, których działalność i aktywność dowodzi prawdziwego wyczucia lokalnych zagadnień i problemów - powiedział starosta Stanisław Bielik.


Podczas gali odbyła się również prelekcja filmu „Powiat koniński wczoraj i dziś”. Przybliżył on ważniejsze dokonania samorządu mijającej kadencji, a także przypomniał jak budowała się samorządność powiatowa od 1999 roku.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Koninie


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page