top of page

Reklama

Posiadali fałszywe pieniądze o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych

Obywatel Gruzji i Łotwy zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem, że do obiegu wprowadzili lub chcieli wprowadzić fałszywe banknoty. Grozi im za to nawet do 10 lat więzienia.


Mężczyźni zostali zatrzymani 1 kwietnia na terenie województwa śląskiego. Jeden z nich był poszukiwany przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Słupcy pod zarzutem podejrzenia fałszerstwa banknotów, które miały być użyte w transakcji zakupu samochodu w lutym tego roku w powiecie słupeckim. W trakcie zatrzymania drugiego mężczyzny, policja odkryła znaczną ilość banknotów euro, co wywołało wątpliwości co do ich autentyczności.


W wyniku tego incydentu, obaj obcokrajowcy zostali przetransportowani do Słupcy, gdzie przedstawiono im poważne oskarżenia. Obywatel Gruzji jest oskarżony o oszustwo wobec właściciela samochodu oraz płatność za transakcję kupna pojazdu przy użyciu fałszywych banknotów euro o wartości przekraczającej 14 tysięcy złotych. Natomiast obywatel Łotwy jest oskarżony o przewóz niemal 300 fałszywych banknotów euro o nominałach 50 i 100 euro, z zamiarem wprowadzenia ich do obiegu.


Zajmujący się sprawą słupeccy kryminalni ustalili także miejsce, gdzie znajdował się samochód dostawczy, który był zakupiony przy użyciu fałszywych banknotów - pojazd trafił już do prawowitego właściciela. Teraz kryminalni pracują nad ustaleniem wspólników zatrzymanych mężczyzn.


Sąd Rejonowy w Słupcy przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zastosował dwumiesięczny areszt wobec podejrzanych. Za to przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.

Zdjęcie: KPP w Słupcy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page