top of page

Reklama

Poprzez zabawę poznawali fascynujący świat nauki

Możliwość porozmawiania z robotem, obserwowanie nieba przez teleskop, własnoręczne wytworzenie energii elektrycznej, czy wystrzelenie rakiety – takie atrakcje czekały na uczestników Festiwalu Nauki, który w Słupcy zorganizowała Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich.


Wydarzenie odbyło się w szkole podstawowej nr 1 w Słupcy. Na rozpoczęciu Festiwalu Nauki pojawił się kanclerz Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie – dr Krzysztof Kupiński, p.o. burmistrza Słupcy – Jacek Szczap, dyrektor szkoły – Małgorzata Nowak oraz radny powiatowy i kierownik Referatu Oświaty i Rozwoju Lokalnego w Urzędzie Miasta Słupcy – Mariusz Król.


,,Festiwal Nauki - Możesz być jak naukowiec!” odbywa się w ramach programu „Społeczna

odpowiedzialność nauki II”, który finansowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Organizatorem jest Wyższa Szkoła Kadr Menedżerskich. Wydarzenie odbędzie się łącznie w dziesięciu miejscowościach.


- To wydarzenie idealnie wpasowuje się w 100-lecie naszej szkoły, które obchodzimy w tym roku. Paulo Coelho powiedział, że najważniejsza jest nauka poprzez działanie. Dzisiaj macie okazję zgłębiać tajniki wiedzy właśnie poprzez doświadczanie i działanie – mówiła do zgromadzonych uczniów dyrektor Małgorzata Nowak. Oficjalnego otwarcia Festiwalu Nauki dokonał burmistrz Jacek Szczap. - Kiedyś też byłem uczniem i wiem, że książki czyta się bardzo ciężko. Jeżeli się coś widzi i można to zaobserwować to nauka jest prostsza. Udział w Festiwalu przyda wam się do zrozumienia otaczającego was świat i zasad, które w nim obowiązują – powiedział.


Na licznie zgromadzone w tym dniu dzieci czekało wiele atrakcji. Za pomocą teleskopu mogły obserwować Słońce. Robot Pepper opowiadał im dowcipy i z nimi tańczył. Własnoręcznie uczniowie mogli wytworzyć energię elektryczną. Na dzieci czekało również mobilne planetarium, mobilny park nauki (kołyska Newtona, koło Maxwell, labirynt elektrycznym półkule magdeburskie, telegraf akustyczny i inne), multimedialna prezentacja edukacyjna „Dywizjon 303”. Chętni mogli także wystrzelić rakietę.

Artykuł sponsorowany

Comments


bottom of page