top of page

Reklama

Ponad 130 interwencji strażaków na terenie gminy Golina. Która jednostka wyjeżdżała najczęściej?

Walko z pożarami, ratowanie ludzi z wypadków komunikacyjnych, czy usuwanie skutków nawałnic - to tylko niektóre zdarzenia do których wyjeżdżali druhowie OSP z gminy Golina w 2022 r.


Na terenie gminy doszło łącznie do 137 zdarzeń, gdzie interweniowały jednostki straży pożarnej. W porównaniu do roku 2021 jest to wzrost o 13 interwencji. W ubiegłym roku w gminie Golina doszło do 58 pożarów. Strażacy 73 razy wyjeżdżali do miejscowych zagrożeń, czyli m.in.: wypadki drogowe, usuwanie skutków burz i silnych wiatrów, usuwanie gniazd owadów błonkoskrzydłych, czy pomoc pogotowiu ratunkowemu. 6 alarmów było fałszywych.


W porównaniu do innych gmin z powiatu konińskiego można stwierdzić, że gmina Golina jest spokojnym i bezpiecznym terenem. W powiecie konińskim w 2022 r. najwięcej zdarzeń zanotowano w gminie Rychwał. Strażacy wyjeżdżali tam łącznie 243 razy. Warto zaznaczyć, że taka liczba interwencji była związana z huraganem, który przeszedł tam zimą zeszłego roku.


Najwięcej interwencji z gminy Golina odnotowała OSP Golina. Golińscy strażacy w 2022 r. wyjeżdżali 89 razy. 44 interwencje zanotowali druhowie z Węglewa. OSP Przyjma wyjeżdżała 38 razy. Dalej jest: OSP Rosocha - 21, OSP Kawnice - 20, OSP Kraśnica - 8, OSP Spławie - 2. Najwięcej interwencji z powiatu konińskiego zanotowali druhowie z OSP Ślesin. Wyjeżdżali łącznie 257 razy.

Zdjęcie: OSP Golina


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page