top of page

Reklama

Ponad 120 tys. zł zabezpieczonych w budżecie powiatu na sądowe roszczenia podwykonawców

Znany jest już plan przyszłorocznego budżetu powiatu słupeckiego. Znalazła się w nim kwota 122 580,87 zł na sądowe roszczenia podwykonawców prac w słupeckim szpitalu.


- Trwa jeszcze spór sądowy między wykonawcą, a podwykonawcami części prac, które zakończyły się w 2019 r. My zostawiliśmy środki, które pozwolą sfinansować te roszczenia. Na tę chwilę nie wiemy komu zapłacić. To tak przechodzi z roku na rok. Te sprawy dość długo trwają - wyjaśniał Jacek Bartkowiak, Starosta Powiatu Słupeckiego.


- Te pieniądze na roszczenia były zabezpieczone do trzech podwykonawców. Z jednym z nich wykonawca rozstrzygał spór. Należna kwota została zapłacona. Toczą się teraz sprawy sądowe między tymi dwoma podwykonawcami, a wykonawcą. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku te sprawy się zakończą. Jest to sprawa wykonawcy budowy szpitala i podwykonawców. My tylko zabezpieczyliśmy te środki, które powinniśmy zapłacić wykonawcy. Rozliczymy się zgodnie z obowiązującymi przepisami - powiedział Czesław Dykszak, wicestarosta.


Roszczenia dotyczą prac, które zostały już wykonane. - Zdaniem wykonawcy firmy, które świadczyły usługi na jego rzecz, nie wykonały należycie swoich zadań. W związku z tym doszło do sporu, czy zapłacić. My nie jesteśmy stroną w tym sporze. Nie zapłaciliśmy generalnemu wykonawcy i czekamy teraz za decyzją komu zapłacić - dodał starosta.

Zdjęcie z archiwum

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page