top of page

Reklama

Pomoc przybyła w porę

Służby ratownicze z regionu konińskiego zostały zadysponowane dzisiejszej nocy (18.12) do próby samobójczej w miejscowości Głodowo w gminie Golina.


Zgłoszenie wpłynęło przed godz. 1. Wynikało z niego, że mężczyzna chce odebrać sobie życie. Na miejsce wezwano druhów z OSP Przyjma i OSP Rosocha, a także funkcjonariuszy z JRG 1 w Koninie oraz policję i pogotowie ratunkowe.


Pomoc przybyła na czas. Mężczyzna był przytomny. Udzielono mu niezbędnej pierwszej pomocy i przewieziono go do szpitala.


Jeżeli borykasz się z problemami, masz kryzys psychiczny - porozmawiaj z bliską dla Ciebie osobą, udaj się do psychologa lub psychiatry, albo uzyskaj pomoc dzwoniąc na jeden z podanych numerów telefonu:

  • 112 (całodobowy) – w razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia

  • 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego prowadzone przez Fundację Itaka (https://liniawsparcia.pl/centrum-wsparcia/)

  • 116 111 (12-2) – kryzysowy Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę

  • 116 123 (14-22) – Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych prowadzony przez Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (http://www.psychologia.edu.pl/116123.html)

  • 22 654 70 70 (w określonych godzinach) – Linia Wsparcia dla osób borykających się z problemem zaginięcia bliskiego prowadzona przez Fundację Itaka (https://www.itaka.org.pl/material-prasowy/calodobowe-bezplatne-linie-wsparcia-fundacji-itaka/ )

  • 116 100 (w określonych godzinach) – Telefon ws. Zaginionego Dziecka i Nastolatka prowadzony przez Fundację Itaka.


Reaguj także, gdy ktoś inny potrzebuje pomocy psychologicznej.

Zdjęcie: OSP Przyjma

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentarer


bottom of page