top of page

Reklama

Pokieruje biblioteką w Golinie przez następne 7 lat

Żanetta Matlewska pozostanie dyrektorką Biblioteki Publicznej w Golinie.


Burmistrz Mirosław Durczyński na kolejne siedem lat powołał ją do pełnienia tej funkcji. - To dla mnie ogromny zaszczyt. Bardzo się cieszę i dziękuję panu burmistrzowi za zaufanie. Jestem pełna entuzjazmu wobec nadchodzących lat, podczas których zamierzam rozwijać naszą bibliotekę i uczynić ją jeszcze bardziej dostępną i inspirującą dla naszej społeczności - powiedziała.


W rozmowie z nami podkreśliła, że cały czas będą kontynuowane liczne inicjatywy podejmowane przez gminną bibliotekę. Mowa tutaj o spotkaniach autorskich, akcji ,,Golinianie dzieciom", czy Narodowe Czytanie. W planach są również nowe formaty. 2 marca po raz pierwszy na deskach Domu Kultury w Golinie zagości stand-up. Przed publicznością wystąpi Rafał Sumowski. Z kolei 17 marca zorganizowana zostanie Gala Czytelnicza, podczas której zostaną wyróżnienie najaktywniejsi czytelnicy w różnych kategoriach wiekowych.


Jak powiedziała, na przestrzeni lat biblioteka bardzo się zmieniła. - To nie jest już tylko miejsce, gdzie wypożycza się książki. Świat dynamicznie się zmienia i my musimy się do tego dostosować. Cały czas poszerzamy swoją ofertę dla mieszkańców. Biblioteka jest teraz miejscem, które nie tylko dostosowuje się do zmieniających się realiów, ale także aktywnie kształtuje kulturę czytelniczą i edukacyjną - mówiła Żanetta Matlewska.


Obecny świat niesie ze sobą wiele wyzwań. - W obliczu dynamicznych zmian społecznych i postępującej cyfryzacji, biblioteki znajdują się w wyjątkowym wyzwaniu, konkurując z internetem o uwagę czytelników. Pandemia dodatkowo utrudniła sytuację, przenosząc wiele działań do przestrzeni online. Z ogromnym jednak zapałem pracujemy nad tym, aby nasze miejsce było atrakcyjnym centrum kultury dla naszej społeczności - dodała.
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page