top of page

Reklama

Podziękują za tegoroczne plony. Trwają przygotowania do dożynek powiatowych

Przygotowania do obchodów Powiatowo-Gminno-Parafialnych Dożynek w Wilczynie były tematem czwartkowej konferencji prasowej, która miała miejsce w konińskim starostwie (10.08).


W spotkaniu wzięli udział Starosta Koniński Stanisław Bielik, Wójt Gminy Wilczyn Grzegorz Skowroński, wicestarosta Władysław Kocaj, starostowie dożynek i ich asystenci oraz rolnicy nominowani do tytułu „Powiatowy Rolnik Roku 2023”.


Ten rok, jak i poprzedni, nie był zbyt łaskawy dla rolników. Wiosną dotknęła nas susza. Odbiło się to na plonach, co widać podczas zbiorów. Deszcz przyszedł, gdy rolnicy zaczęli żniwa, więc przeszkadza w sprzątaniu zbóż. Mam nadzieję, że pogoda w końcu się poprawi. My zamówiliśmy dobrą na dożynki. Będzie słonecznie, tak by rolnicy mogli świętować – powiedział starosta Stanisław Bielik.


Przedstawił również program tegorocznego święta planów. Wydarzenie zaplanowano na 20 sierpnia (tj. niedziela). Rozpocznie się od mszy świętej. Dalsza część uroczystości będzie miała miejsce na stadionie. Tam przewidziano liczne stoiska z różnymi atrakcjami, występy artystyczne, rozstrzygnięcie konkursu ,,Powiatowy Rolnik Roku" oraz ,,Na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy". Imprezę uświetni występ Don Vasyla & Cygańskich Gwiazd.


Wójt Grzegorz Skowroński przedstawił też osoby, które przewodniczyć będą ceremoniom dożynkowym. W tym roku, samorząd powierzył pełnienie funkcji starostów dożynek: Barbarze Polanowskiej i Jackowi Biernackiemu, a asystentów – Monice Lenartowicz i Piotrowi Wesołowskiemu.


Konferencja stała się także okazją do podsumowania 21. edycji Konkursu Powiatowy Rolnik Roku oraz zaprezentowania jedenaściorga rolników wyróżnionych aktami nominacji. I choć nazwiska laureatów ogłoszone zostaną dopiero podczas dożynek w Wilczynie, przewodniczący kapitule konkursu wicestarosta Władysław Kocaj omówił przebieg konkursu oraz biorące w nim udział gospodarstwa.

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Koninie

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page