top of page

Reklama

Podpisali długo oczekiwane porozumienie

Po 18 latach negocjacji powiat koniński i gmina Kleczew podpisali porozumienie z PAK KWB Konin w sprawie realizacji zobowiązań kopalni do naprawy szkód górniczych. Podpisy na dokumencie złożyli: starosta Stanisław Bielik, wicestarosta Władysław Kocaj, burmistrz Mariusz Musiałowski oraz prezes Piotr Woźny i wiceprezes Jarosław Czyż.


W czwartek (4 kwietnia) w siedzibie starostwa w Koninie odbyło się spotkanie między samorządowcami reprezentującymi powiat koniński i gminę Kleczew a przedstawicielami zarządu PAK KWB Konin. Głównym celem spotkania było podpisanie porozumienia dotyczącego naprawy dróg na wyznaczonych odcinkach, mianowicie: od Roztoki (rozpoczynającej się od drogi wojewódzkiej) do ulicy Toruńskiej, kontynuując aż do ulicy Generała Franciszka Kamińskiego w Kleczewie, oraz tzw. drogi Rutki Bis, biegnącej na północ od zbiornika Kleczew. Zgodnie z ustaleniami dokumentu, wyremontowane drogi zostaną przekazane w posiadanie powiatowi i gminie za symboliczną opłatę. Kopalnia zobowiązała się sprzedać je samorządom za symboliczną złotówkę.


Koszt związany z realizacją prac na ulicy Rutki Bis oszacowano na około 1,7 miliona złotych. Natomiast naprawa pozostałych dwóch odcinków (od drogi wojewódzkiej nr 263 w miejscowości Roztoka do ulicy Toruńskiej, a następnie kontynuując do ulicy Generała Kamińskiego) szacowana jest na około 3 miliony złotych.


Comments


bottom of page