top of page

Reklama

Podkomisarz Iwona Górna oficerem policji

Iwona Górna będąca funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Słupcy została mianowana na oficera.


Pod koniec kwietnia odbyła się pierwsza w tym roku uroczysta promocja absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych policji – podkomisarza policji. Wśród 531 funkcjonariuszy, którzy dostąpili zaszczytu promocji była policjantka Komendy Powiatowej Policji w Słupcy podkom. Iwona Górna.


Jest ona na tę chwilę jedyną i pierwszą od 17 lat kobietą oficer w słupeckiej policji. Służbę rozpoczęła w 2005 r. Zaczynała jako szeregowy policjant w ogniwie patrolowym Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Następnie awansowała na stanowisko dzielnicowego miasta, po czym została mianowana referentem Zespołu ds. Nieletnich. Od 2011 roku pracowała jako detektyw w Wydziale Kryminalnym, by w 2015 zostać Kierownikiem Posterunku Policji w Orchowie. Od 2018 roku pracuje w Słupcy w Zespole Dyżurnych na stanowisku kierowania.


Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Prawa i Administracji oraz Wyższej Szkole Policji w Szczytnie na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne. 21 kwietnia 2023 r. na placu apelowym WSPol w Szczytnie poprzez symboliczne uderzenie szablą w ramię, słupecka funkcjonariuszka została promowana na stopień podkomisarza policji przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr Jarosława Szymczyka. Wcześniej akt mianowania na stopień oficerski podpisał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Zdjęcie: KPP w Słupcy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page