top of page

Reklama

Podejrzany o podpalenie na dłużej w areszcie

Sąd Okręgowy w Koninie zdecydował, aby podejrzany o podpalenie pola w Kamieniu spędził kolejne dwa miesiące w areszcie.


Do wspomnianego zdarzenia doszło 27 lipca. W miejscowości Kamień w gminie Słupca paliło się zboże na pniu. W jego wyniku spaleniu uległo sześć hektarów upraw. Rolnicy straty oszacowali na ponad 70 tys. zł. Jeszcze tego samego dnia śledczy złapali podejrzanego. Okazał się nim trzydziestoletni mieszkaniec gminy Słupca.


Prokuratura wystąpiła do sądu o jego tymczasowe zatrzymanie. Wzięła pod uwagę stan zdrowia podejrzanego, okoliczności zdarzenia oraz wskazany przez niego brak przewidywania konsekwencji działania. Prokuratura uznała, że gdyby trzydziestolatek pozostał na wolności, mógłby dopuścić się kolejnych niebezpiecznych czynów.


Słupecki sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu trzydziestolatka. Jego obrońca złożył zażalenie, jednak na niewiele to się zdało. Sąd Okręgowy w Koninie kilka dni temu wydał postanowienie, w którym utrzymał w mocy decyzję słupeckiego sądu. Tym samym podejrzany kolejne dwa miesiące spędzi w areszcie. O dalszym postępowaniu będziemy informować.


Sąd Okręgowy w Koninie zdecydował, aby podejrzany o podpalenie pola w Kamieniu spędził kolejne dwa miesiące w areszcie; zdj. KPP Słupca

Podejrzany miał dokonać podpalenia, w wyniku którego spaleniu uległo ponad 6 hektarów pola; zdj. z archiwum


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page