top of page

Reklama

Pożegnali Małgorzatę Grzelak, byłą dyrektorkę strzałkowskiej biblioteki

Po blisko 37 latach pracy jako dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Strzałkowo, Małgorzata Grzelak przeszła na emeryturę. W miniony piątek (1 września) odbyło się jej oficjalne pożegnanie.


Z wykształcenia jest prawnikiem. Skończyła również studia podyplomowe w zakresie bibliotek naukowych. Całe swoje zawodowe życie związała była ze strzałkowskim samorządem. Po odbyciu stażu w miejscowym urzędzie, została zatrudniona na stanowisku referenta ds. podatków, a następnie inspektora ds. obsługi prawnej. 1 grudnia 1986 r. objęła stanowisko dyrektora Biblioteki Publicznej w Strzałkowie. Funkcję tę pełniła do 2 sierpnia tego roku.


W lokalnym środowisku jest znana z tworzenia innowacyjnych i nietypowych inicjatyw promujących czytelnictwo oraz aktywność biblioteki. To z jej inicjatywy od 1996 r. w placówce prowadzone są cotygodniowe zajęcia biblioterapeutyczne dla osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Po kilku latach program tych zajęć został włączony do standardowych metod terapeutycznych stosowanych w Domu Pomocy Społecznej w Strzałkowie. Dodatkowo, jest inicjatorką projektów takich jak ,,Rowerowe Rajdy Seniora", ,,Spotkania Ludzi Ciekawych Świata" oraz wystaw artystycznych prezentowanych w galerii biblioteki.


W uznaniu za jej pracę otrzymała wiele prestiżowych nagród. Wśród najważniejszych wyróżnień, które jej przyznano, znajdują się: odznaka ,,Zasłużony Działacz Kultury", przyznawana przez Ministra Kultury Rzeczypospolitej Polskiej, oraz brązowy medal ,,Zasłużonym Kulturze – Gloria Artis", przyznawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Również biblioteka pod jej kierownictwem była doceniana i wyróżniana, m.in. nagrodą Marszała Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie upowszechniania dóbr kultury za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych; certyfikatem „Najlepszy w Polsce” za wieloletnią, systematyczną pracę na rzecz aktywności kulturalnej osób niepełnosprawnych; nagrodą dla najlepszej biblioteki promującej środowisko lokalne oraz wyróżnieniem honorowym „Złote Strzałki”.


Podczas piątkowej uroczystości Małgorzata Grzelak wyraziła swoje wdzięczności za owocną współpracę oraz wsparcie, jakie otrzymała od Wójta Gminy Strzałkowo, pracowników biblioteki oraz wszystkich tych, z którymi przez lata wspólnie realizowała swoją misję.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page