top of page

Reklama

Platforma Obywatelska ruszyła w Wielkopolskę. W Słupcy rozmawiali o problemach oświaty

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej spotkali się dzisiaj (10.03) w Słupcy z mieszkańcami, aby porozmawiać o problemach w polskiej oświacie.


PO rozpoczęło właśnie cykl spotkań w Wielkopolsce pod hasłem ,,Tu jest przyszłość!" Parlamentarzyści partii w ciągu dwóch dnia mają odwiedzić wszystkie miasta powiatowe w województwie. Na ich liście nie mogło zabraknąć również Słupcy.


W Urzędzie Miasta pojawił się poseł Aleksander Miszalski, senatorka Agnieszka Gorgoń-Komor i senator Beniamin Godyla. Parlamentarzyści spotkali się z samorządowcami, urzędnikami odpowiedzialnymi za oświatę, byłymi i obecnymi nauczycielami. Tematem rozmów, tak jak już wspomnieliśmy, była obecna oświata.


W wyniku rozmów wysunięto kilka propozycji postulatów do władzy. Samorządy chciałyby większej subwencji od państwa na szkoły. Poruszono również problem związany z wynagrodzeniem dla nauczycieli. Rozmówcy podkreślali, że powinni oni zarabiać więcej. Wskazano również na braki kadrowe w szkolnictwie zawodowym, wynikające z zbyt dużych wymogów. - Inżynier po dobrych studiach woli pójść do profesjonalnego zakładu i zarobić dwa razy więcej niż w szkole. Dlaczego jak jakiś fachowiec chce uczyć w szkole musi koniecznie posiadać wykształcenie wyższe? Nie jest to przecież w tym wypadku potrzebne - mówiono.


Jako problem wskazano także upolitycznianie nauki i przyznawanie dotacji ze środków publicznym samorządowcom przychylnym władzy. Do zmiany ma być również podstawa programowa, która jak twierdzili rozmówcy, jest ,,przeładowana".


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu?

1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page