top of page

Reklama

Platforma Obywatelska ruszyła w Wielkopolskę. W Słupcy rozmawiali o problemach oświaty

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej spotkali się dzisiaj (10.03) w Słupcy z mieszkańcami, aby porozmawiać o problemach w polskiej oświacie.


PO rozpoczęło właśnie cykl spotkań w Wielkopolsce pod hasłem ,,Tu jest przyszłość!" Parlamentarzyści partii w ciągu dwóch dnia mają odwiedzić wszystkie miasta powiatowe w województwie. Na ich liście nie mogło zabraknąć również Słupcy.


W Urzędzie Miasta pojawił się poseł Aleksander Miszalski, senatorka Agnieszka Gorgoń-Komor i senator Beniamin Godyla. Parlamentarzyści spotkali się z samorządowcami, urzędnikami odpowiedzialnymi za oświatę, byłymi i obecnymi nauczycielami. Tematem rozmów, tak jak już wspomnieliśmy, była obecna oświata.


W wyniku rozmów wysunięto kilka propozycji postulatów do władzy. Samorządy chciałyby większej subwencji od państwa na szkoły. Poruszono również problem związany z wynagrodzeniem dla nauczycieli. Rozmówcy podkreślali, że powinni oni zarabiać więcej. Wskazano również na braki kadrowe w szkolnictwie zawodowym, wynikające z zbyt dużych wymogów. - Inżynier po dobrych studiach woli pójść do profesjonalnego zakładu i zarobić dwa razy więcej niż w szkole. Dlaczego jak jakiś fachowiec chce uczyć w szkole musi koniecznie posiadać wykształcenie wyższe? Nie jest to przecież w tym wypadku potrzebne - mówiono.


Jako problem wskazano także upolitycznianie nauki i przyznawanie dotacji ze środków publicznym samorządowcom przychylnym władzy. Do zmiany ma być również podstawa programowa, która jak twierdzili rozmówcy, jest ,,przeładowana".


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu?

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Pyrzyk to PSL, czy PO, bo już nie wiem sam?

Like
bottom of page