top of page

Reklama

Pijany kierowca z zakazem sądowym

Golińscy policjanci zatrzymali kierowcę, który w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo prowadził pojazd mimo sądowego zakazu.


- Do sytuacji doszło kilkanaście minut przed 20:00 we wtorek 14 marca. Powodem dla jakiego policjanci zatrzymali pojazd do kontroli była jazda od prawej do lewej strony jezdni. 40-letni mieszkaniec powiatu konińskiego początkowo jakby udawał, że nie widzi umundurowanych funkcjonariuszy, ale nie zdecydował się na ucieczkę.


Policjanci sprawdzili przeszłość kierowcy i szybko okazało się, że wyrokiem sądu nie może on już kierować pojazdami mechanicznymi. Poza tym nie kierował też na trzeźwo. Badania alkomatem wykazało w jego organizmie nieco ponad 2,2 promile alkoholu. 40-latek trafił na komisariat w Golinie, gdzie jego stan trzeźwości został ponownie zbadany. Po wszystkim mężczyzna został zwolniony do domu.


Najprawdopodobniej wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu. Grozi za to do pięciu lat więzienia - przekazała konińska policja.

Zdjęcie poglądowe


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page