top of page

Reklama

Pierwszy zewnętrzny defibrylator AED w gminie Golina

Poprawi się bezpieczeństwo w Golinie. Na budynku Domu Kultury i OSP został zamontowany zewnętrzny defibrylator AED.


- Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na budynku naszej remizy zamontowany został defibrylator zewnętrzny AED, który jednocześnie jest pierwszym takim urządzeniem na terenie naszej gminy, który jest dostępny dla mieszkańców Goliny. Defibrylator umiejscowiony jest w centralnym miejscu Goliny, czyli przed wejściem do remizy OSP Golina i służyć ma lokalnej społeczności.


AED to angielski skrót od „automatyczny defibrylator zewnętrzny”. Automatyczny, bo sam wykonuje analizę, czy należy dostarczyć impuls defibrylacyjny do nieprawidłowo działającego serca osoby, która straciła przytomność. Zewnętrzny, ponieważ w przeciwieństwie do wszczepialnych defibrylatorów używanych u pacjentów ze zdiagnozowanymi wadami serca, ten defibrylator znajduje się na zewnątrz: na ulicy, w biurze, fabryce, sklepie lub jest elementem wyposażenia służb ratunkowych.


Ta wspaniała inwestycja dzięki której poprawi się stan bezpieczeństwa mieszkańców Goliny byłaby niemożliwa, gdyby nie wsparcie Burmistrza Goliny Pana Mirosława Durczyńskiego, a także dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.


Mamy nadzieję, że użycie tego urządzenia ratującego ludzkie życie będzie jak najmniej potrzebne, jednak gdyby zaszła taka konieczność chcielibyśmy aby mieszkańcy Goliny wiedzieli jak z niego skorzystać!! Dlatego przypominamy o szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy, które odbędzie się w piątek 17 listopada o godz. 17:00 na naszej sali OSP - przekazują druhowie z Goliny.

Zdjęcia: OSP Golina

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

ความคิดเห็น


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page