top of page

Reklama

Pierwsza Noc Bibliotek w Słupcy

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy po raz pierwszy zorganizowała Noc Bibliotek (07.10).


- Na początek mieliśmy okazję poznać trzy lokalne inicjatywy, które są sercem naszej społeczności czytelniczej: ,,Z bajką na ustach", ,,Książka szyta na miarę" oraz ,,Zaczytani w zieleni". Te projekty promują czytelnictwo i kreatywność wśród dzieci, młodzieży i seniorów, co jest niezmiernie ważne dla rozwoju naszej społeczności.


Niezwykły spektakl przygotowany przez dzieci uczestniczące w inicjatywie ,,Z bajką na ustach" pod okiem pani Arleta Adamczyk zapierał dech w piersiach! To niesamowite, jakie talenty kryją się w naszych najmłodszych czytelnikach.


Młodzież biorąca udział w warsztatach prowadzonych przez panią Sylwią Zawrot w ramach inicjatywy ,,Książka szyta na miarę" poprowadziła warsztaty, na których każdy mógł własnoręcznie uszyć zakładkę do książki. To wspaniały sposób na rozwijanie umiejętności manualnych i zachęcanie do czytania.


Byliśmy niezmiernie zaszczyceni obecnością pani Lidii Prus, autorki książki ,,Rudzik poznaje świat". Pani Lidia przeprowadziła warsztaty, które pozwoliły nam jeszcze lepiej zrozumieć treść jej książki i poznać historię, którą przedstawia. To była także okazja do rozmowy z samą autorką i zadawania pytań oraz uzyskania autografu.


Panie bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowały fantastyczne stoisko z punktem badań czytelniczych. To był naprawdę kreatywny sposób na zaangażowanie uczestników i sprawienie, że badania czytelnicze stają się przyjemnym i humorystycznym doświadczeniem. Panie i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 przeniosły uczestników Nocy Bibliotek do świata Hogwartu. W niezwykły sposób stworzyły magiczną atmosferę i zachęcały do uczestnictwa w wydarzeniu.


Nie zabrakło również konkursów interaktywnych, quizów i projekcji filmów, w tym ,,Pamiętniki Tatusia Muminka" i "Moja mama Gorylica". To był prawdziwy festiwal literatury i kultury dla całej rodziny.


Nie zapomnieliśmy o miłośnikach książek, dla których przygotowaliśmy kiermasz, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nasza biblioteka to miejsce, gdzie każda książka znajdzie swojego czytelnika.


Nie możemy zapomnieć o niesamowitym mini koncercie, który odbył się podczas Nocy Bibliotek! Młodzi i trochę starsi muzycy ze Szkoły Muzycznej Yamaha stworzyli niezapomniane przeżycia muzyczne dla naszej publiczności. Ich talenty muzyczne zachwyciły wszystkich obecnych.


Dodatkowo, mieliśmy także wiele zabaw animacyjnych dla dzieci, które prowadziła uczennica tej samej szkoły. Dzięki tym interaktywnym zabawom dzieci mogły się świetnie bawić i spędzić czas w kreatywny sposób.


Na zakończenie mieliśmy niezwykłe warsztaty z KidsLab pod hasłem ,,To tylko magia". Dzieci tworzyły m.in. świecące slimy, eksperymentowały z mieszaniem kolorów i "podpalały" dłonie! To był magiczny moment, który na pewno pozostanie w naszej pamięci.


Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i uczestniczyli w Nocy Bibliotek. To był niezapomniany wieczór pełen inspiracji i magii literatury. Cieszymy się, że nasza społeczność jest tak zaangażowana w promowanie czytelnictwa i kultury. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach - czytamy na stronie słupeckiej książnicy.

Zdjęcia: MiPBP w Słupcy


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page