top of page

Reklama

Pierwsza Noc Bibliotek w gminie Słupca

To była historyczna noc dla Biblioteki Publicznej Gminy Słupca. Po raz pierwszy zorganizowała Noc Bibliotek (06.10).


Wydarzenie odbyło się w hali sportowej w Kowalewie Opactwie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia było hasło „Absurd nie czytać”. Było to pierwsze wydarzenie zorganizowane przez gminną bibliotekę, ale z pewnością nie ostatnie.


- Wydarzenie rozpoczęliśmy od prelekcji na temat sowich tajemnic. Podczas warsztatów przyrodniczych prowadzonych przez Pana Patryka Janickiego z Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie dzieci poznały gatunki sów, ich wygląd, zwyczaje oraz ich życie codzienne w naturze. Dowiedziały się jak znaleźć sowę oraz jakie odgłosy wydaje. Największą atrakcją okazała się druga część warsztatów, która odbyła się w terenie, gdzie nawoływaliśmy, odtworzonymi dźwiękami sowy.


Następnie dzieci wzięły udział w spektaklu promującym czytelnictwo pt.: „Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!” w wykonaniu aktorów z krakowskiego Teatru Maska. Przesłaniem przedstawienia było zachęcenie do czytania książek, bo to dzięki książkom zdobywamy wiedzę, wzbogacamy słownictwo, kształtujemy wyobraźnię. Uczestnicy rozwiązywali także zagadki i zadania w literackiej grze terenowej. Po tylu atrakcjach przyszła pora na słodki poczęstunek, po którym dzieci rozłożyły swoje karimaty, koce oraz poduszki i wygodnie ułożyły się do seansu filmowego pt.: „Krudowie 2”.


Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Słupca - Monika Paszek serdecznie dziękuje Pani Wójt Grażynie Kazuś, a także Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Opactwie - Beacie Przybylskiej za możliwość skorzystania z obiektu sportowego, dzięki któremu w pełni mogliśmy zrealizować swoje pomysły. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom zajęć za liczny udział i wspólną zabawę, a rodzicom uczestników za zaufanie - przekazała nam Magdalena Kusiołek z gminnej biblioteki.

Zdjęcia: biblioteka

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page