top of page

Reklama

Pięcioro uczniów z gminy Golina ze Stypendiami Starosty Konińskiego

Powiat koniński przeznaczył 177 200 zł na stypendia dla najlepszych uczniów szkół, których organem prowadzącym jest starostwo. Wśród nich znaleźli się również młodzi mieszkańcy gminy Golina.


- Stypendia za wyróżniające się wyniki w nauce przyznawane są przez Zarząd Powiatu Konińskiego od 22 lat. Służą wspieraniu rozwoju indywidualnych zdolności oraz zainteresowań młodych ludzi, a także są formą nagrody za trud i pracę włożone we własną edukację - wyjaśniła nam Marta Bagrowska, rzecznik prasowy starostwa.


W tym roku samorząd przeznaczył na ten cel 177 200 zł. Stypendia Starosty Konińskiego trafi do 103 uczniów. Pomoc stypendialna wynosi 200 zł miesięcznie. Otrzymali je: 51 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, 24 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie, 21 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie oraz 7 podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Piotra Janaszka w Rychwale.


Jak udało nam się dowiedzieć, wśród wyróżnionych znalazło się pięcioro mieszkańców gminy Golina. Wszyscy uczęszczają do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.


- W gronie wyróżnionych stypendium Starosty Konińskiego zabrakło studentów, bowiem żaden ze studiujących absolwentów naszych szkół nie wnioskował w tym roku o wsparcie powiatu - dodała Marta Bagrowska. Wszyscy stypendyści, zgodnie z kryteriami „Powiatowego Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół powiatu konińskiego" osiągnęli w ubiegłym roku szkolnym średnią ocen na poziomie co najmniej 4,75.


Uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych potwierdzających decyzję o przyznaniu stypendiów odbędzie się już w najbliższy czwartek (16 lutego) o godz. 11 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie.

Zdjęcie poglądowe


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page