top of page

Reklama

Perony na słupeckim dworcu wyremontowane

Ponad 13 milionów złotych - tyle kosztował remont peronów na dworcu kolejowym w Słupcy. W ramach inwestycji zostały wydłużone i podwyższone perony, zamontowano nowe oświetlenie, windy, stojaki dla rowerów oraz powierzchnię antypoślizgową.


Zmodernizowane perony w Słupcy stanowią rezultat wdrożenia ,,Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025" w Wielkopolsce. W ramach tego przedsięwzięcia zastąpiono istniejące perony dwoma nowymi, o zwiększonej długości i wysokości, wyposażonymi w liczne udogodnienia, takie jak wiaty i ławki.


Bezpieczeństwo po zmroku zostało zapewnione poprzez zastosowanie jasnego, przyjaznego dla środowiska oświetlenia LED. Oznakowanie terenu jest czytelne, a na peronach umieszczone zostały gabloty z rozkładem jazdy i istotnymi informacjami, wspomagane nowym systemem nagłośnienia.


Dla osób niewidomych specjalne ścieżki naprowadzające, wyposażone w antypoślizgową nawierzchnię o wypukłej, wyczuwalnej fakturze, umożliwiają łatwą orientację. Dogodny dostęp do peronów jest zapewniony poprzez zmodernizowane przejście podziemne, które zostało odnowione, wyposażone w nowe ściany i system odwodnienia, dbając o właściwe utrzymanie tunelu. Dodatkowo, zainstalowano dwie windy oraz stojaki dla rowerów.

Zdjęcie: PKP PLK S.A.

Comments


bottom of page