top of page

Reklama

Patriotyczna lekcja z golińską biblioteką

Uczniowie klasy VIa ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego wraz z polonistą Przemysławem Ciesielskim i nauczycielem wspierającym Joanną Ciesielską odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Golinie, by wziąć udział w okolicznościowych zajęciach (07.11).


W luźny sposób oscylowały one wokół Święta Niepodległości. O ich przebieg zadbali bibliotekarka Karolina Kasprzak i wspomniany wyżej nauczyciel języka polskiego. Na początek uczniowie wzięli udział w burzy mózgów, której punktem wyjściowym były skojarzenia ze słowem: „Ojczyzna”.


Po wysłuchaniu utworu promującego film „Legiony”, zajęli się analizą i interpretacją tekstu piosenki wykonywanej przez Mateusza Ziółkę. Pracując w kilkuosobowych grupach, szóstoklasiści sprawnie określili podmiot liryczny. Wskazali środki stylistyczne zastosowane przez autora oraz omówili uczucia, którymi osoba mówiąca dzieliła się z odbiorcą.


Podsumowaniem zajęć było przepiękne pokolorowanie fragmentu obrazu Wojciecha Kossaka „Szarża pod Rokitną”, przedstawiającego atak, który zakończył się dla Polaków tragicznie. Był on dla potomnych symbolem odwagi i bezgranicznego poświęcenia.


Okolicznościowe zajęcia miały za na celu propagowanie postaw patriotycznych, a także utrwalenie wiadomości zdobytych na lekcjach języka polskiego.


Karolina Kasprzak


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page