top of page

Reklama

Październikowa odsłona Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

Dzieło Nory Roberts „Lasy w płomieniach ” było tematem do rozmów kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla czytelników dorosłych w filii bibliotecznej w Przyjmie (24.10).


Główna bohaterka powieści Rowan Tripp należy do elitarnej grupy strażaków- spadochroniarzy nazywanych „Zulies”. Ludzie ci skaczą ze śmigłowca w teren objęty pożarem, celem zduszenia ognisk i oczyszczenia lasu. Rowan nie pragnie niczego innego, choć jej praca to ciągłe narażanie życia. Także tragedia z poprzedniego sezonu w postaci nieszczęśliwej śmierci jej partnera, nie zatrzymuje bohaterki przed gotowością do pracy.

Tymczasem w bazie pojawia się nowy, przystojny i bezczelny rekrut – Gull.


Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu gaśniczego, w jednostce strażaków pojawiają się oprócz namiętności, niewyjaśnione straszne wydarzenia. Zaczynają umierać ludzie. W lesie odnajdywane są spalone szczątki. Ktoś oblewa świńską krwią pokój Rowan, ktoś demoluje sprzęt w bazie. Strażacy orientują się, że ktoś świadomie podpala lasy i że tym kimś jest osoba ukrywająca się w ich szeregach. Kim jest tajemniczy morderca? Czy uda się go odnaleźć? O tym dowiecie się sięgając po tę książkę.


Powieść „Lasy w płomieniach” nie jest zwykłym romansem, gdyż wątek rodzącego się uczucia między Rowan, a Gullem jest tylko jednym z wielu, jakimi nasycona jest fabuła.

W tej książce jest mrok i namiętność, tajemnice i niebezpieczeństwo, a przy tym błyskotliwe, pełne humoru dialogi bohaterów nie raz rozbawić potrafią do łez.


Na następnym spotkaniu - 21 listopada 2023 r. - będą omawiana pozycja Elżbiety Rodzeń „Chłopak, którego nie było”, na które serdecznie zapraszamy.


Anna Nawrocka


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page