top of page

Reklama

Ostrzegali seniorów przed czyhającymi zagrożeniami

Podopieczni Dziennego Domu Seniora w Giewartowie spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy oraz pracownikami słupeckiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


Tematem spotkania było bezpieczeństwo seniorów. Jego celem było podniesienie świadomości osób starszych w zakresie różnych zagrożeń, jakie mogą napotkać w życiu codziennym oraz zwiększenie ich wiedzy w zakresie świadczeń społecznych i dostępności.


W spotkaniu uczestniczyli policjanci ze Słupcy: asp. sztab. Marlena Kukawka i mł.a sp. Marcin Dębowski oraz dzielnicowi gminy Ostrowite: mł. asp. Szymon Lewicz i st. sierż. Beata Walczak, a także Kierownik Terenowego Koła Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Słupcy - Urszula Marcinkowska.


Kierownik miejscowego oddziału ZUS przedstawiła zasady przyznawania różnorodnych świadczeń, ze szczególnym naciskiem na świadczenie wspierające, które będzie dostępne do wnioskowania od 1 stycznia 2024 roku. Ponadto omówiła kwestie związane z dostępnością dla osób posiadających szczególne potrzeby.


Z kolei mundurowi radzili, jak unikać zagrożeń w przestrzeni publicznej. Omówili metody oszustw popełnianych na szkodę seniorów oraz tematykę bezpieczeństwa seniorów w ruchu drogowym.


Przybliżyli także seniorom zagadnienia związane z procedurą „Niebieskiej Karty” oraz pracą Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, a także programu "Dzielnicowy bliżej nas". Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali materiały informacyjne i odblaski.

Zdjęcie: KPP Słupca

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page