top of page

Reklama

Ogromna dotacja dla gminy Ostrowite. Tak ma wyglądać teren przy urzędzie

Ponad 32 miliony złotych z programów rządowych otrzymał samorząd gminy Ostrowite.


6 500 000 zł będzie przeznaczonych na poprawę efektywności energetycznej budynków i instalacji publicznych wraz z modernizacją infrastruktury społecznej gminy Ostrowite (w tym Urząd Gminy Ostrowite). 3 416 804,30 zł pójdzie na rozbudowę drogi gminnej w Szyszłowie i Izdebnie. 2 580 002,34 zł ma być przeznaczone na rozbudowę drogi gminnej w miejscowości Skrzynka.


Na poprawę atrakcyjności inwestycyjnej gminy Ostrowite poprzez budowę infrastruktury drogowej oraz wodno-kanalizacyjnej – Mieczownica Brzozogaj samorząd otrzymał 14 406 000 zł. Blisko 2 mln zł pójdzie na budowę infrastruktury kulturalno-turystycznej w gminie Ostrowite (m.in. zagospodarowanie wokół urzędu).


W ostatnim czasie gmina Ostrowite otrzymała także promesy na inne zadania o łącznej kwocie 3 398 200 zł. Blisko milion złotych będzie przeznaczone na budowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w miejscowości Giewartów-Holendry. 400 tys. zł ma być przeznaczone na odrestaurowanie terenu wokół pałacu eklektycznego z końca XIX wieku w Mieczownicy. Pozostała kwota, czyli 1 999 200 zł pójdzie na budowę infrastruktury technicznej i drogowej wraz z budową mariny w Kosewie.


- Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania oraz przyznania tych środków. Pragnę również poinformować, że w okresie 5 lat, tuż przed końcem obecnej kadencji, gmina Ostrowite zainwestowała blisko 100 mln zł w zadania majątkowe. Jest to efekt współpracy naszej gminy z Rządem RP oraz Samorządem Województwa. Ponad podziałami - skomentował wójt Mateusz Wojciechowski.

Wizualizacja terenu wokół urzędu; grafiki: UG Ostrowite


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page