top of page

Reklama

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Kawnicach

Punkt biblioteczny w Kawnicach włączył się w Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.


Jest to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W bieżącym roku, w dniach 1-7 czerwca, odbywa się już dwudziesta druga odsłona popularnej akcji, tym razem pod hasłem „Książka to ogród”.


Ma ona na celu promowanie codziennego czytania dzieciom w domu oraz w placówkach oświatowych i kulturalnych jako potwierdzonego badaniami, najbardziej efektywnego sposobu rozwijania języka, poszerzania wiedzy i wychowywania przyszłych czytelników oraz budowania więzi rodzinnych i mocnego systemu wartości. Dlatego też punkt biblioteczny w Kawnicach postanowił włączyć się we wspomniane przedsięwzięcie.


Z tej okazji bibliotekarka Katarzyna Kolska z punktu bibliotecznego w Kawnicach miała przyjemność odwiedzić dzieci z dwóch grup zerówkowych w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach. Dzieci wysłuchały pięciominutowej opowiastki, a następnie wzięły udział w zabawie z Puciem. Na koniec przedszkolaki wykonały śliczne zakładki i pięknie zapozowały do zdjęć. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze.


Katarzyna Kolska


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page