top of page

Reklama

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w filii bibliotecznej w Przyjmie

W ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza - BIBLIOTEKA!” filię biblioteczną w Przyjmie odwiedziły maluchy oraz 5 i 6-latki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Przyjmie wraz z paniami: Izabelą Ziemniczak, Katarzyną Gorzelańczyk i Magdaleną Lewandowską.


Dzieci pokrótce zapoznały się ze specyfiką pracy bibliotekarza oraz z zasadami funkcjonowania biblioteki. Miały także możliwość zaobserwować rozmieszczenie książek na półkach. Przedszkolaki z ciekawością wysłuchały interesujących opowieści o przygodach ulubionych bohaterów w interpretacji bibliotekarki Anny Nawrockiej, a następnie wykonały zakładki do książek.


W drogę powrotną do przedszkola milusińscy wyruszyli z książeczką „Krasnal w Krzywej Czapce”, którą książnica otrzymała poprzez udział w akcji „Mała książka – wielki człowiek” (projekcie realizowanym przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Wizyta w filii bibliotecznej w Przyjmie na pewno na długo pozostanie w pamięci najmłodszych.


Anna NawrockaOstatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page