top of page

REKLAMA

Oficjalnie przekazali działkę pod budowę nowej siedziby KRUS

Starostowie powiatu słupeckiego podpisali dokumenty, zgodnie z którymi działka przy ul. Wojska Polskiego w Słupcy przekazana została na rzecz Skarbu Państwa, który jest właścicielem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.


Wspomniany teren jest przekazany w formie darowizny. Dokument podpisali starostowie Jacek Bartkowiak i Czesław Dykszak oraz reprezentujący KRUS - Łukasz Grabowski – dyrektor Oddziału Regionalnego w Poznaniu (28.03).


- Poznański oddział rolniczej kasy zamierza wybudować na działce nową siedzibę placówki terenowej, która obsługiwać będzie siedem gmin powiatu słupeckiego, miasto Słupcę oraz jedną gminę powiatu wrzesińskiego.


Budynek zostanie zaprojektowany jako parterowy o powierzchni nie przekraczającej 350 m2 i wyposażony w pełną infrastrukturę techniczną, w tym fotowoltaikę i pompę ciepła.


Nowa placówka dostosowana będzie także do wymagań jakie nakłada ustawa dotycząca zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - informuje Starostwo Powiatowe w Słupcy.

Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Słupcy


Chcesz skomentować artykuł? Załóż konto na naszym portalu!

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page