top of page

Odwiedzili Wrocław

Uczniowie klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni byli na wycieczce we Wrocławiu (15.05).


- Pomimo deszczu za oknami autobusu udało nam się zwiedzić wszystkie punkty programu. Na początku uczniowie udali się do najstarszego ogrodu zoologicznego w Polsce jakim jest wrocławskie ZOO. Dzieci podziwiali niesamowitych mieszkańców Afrykarium. Zachwycali się pięknem życia podwodnego świata, a także stanęli oko w oko z rekinem. Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek i lodów.


Następnie nasi uczniowie udali się do Muzeum Panoramy Racławickiej, w którym obejrzeli pięknie wykonany cykloramiczny obraz Bitwy pod Racławicami namalowany w latach 1893 - 1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Potem wszyscy udali się na obiad w pobliskiej restauracji.


Podczas eksplorowania miasta dzieci widziały również Iglicę, Halę Stulecia, Rotundę Panoramy Racławickiej, Sky Tower - drugi co do wielkości budynek w Polsce. Na Rynku we Wrocławiu uczniowie mieli okazję zobaczyć pomnik Aleksandra Fredry, kościół św. Elżbiety, fontannę na Placu Gołębim oraz Pomnik Zwierząt Żeźnych na ulicy Stare Jatki, gdzie kiedyś odbywał się handel tymi zwierzętami.


Idąc uliczkami miasta uczniowie poszukiwali ukrytych figurek krasnoludków mających swoją historię. Udało się nawet znaleźć wejście do podziemnej krainy tych maleńkich stworków. Wycieczka zakończyła się wspaniałymi wrażeniami z podróży - czytamy na stronie szkoły.

Zdjęcia: szkoła


22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page