Urodziła się w Rokoszu. Została ochrzczona w kościele w Cieninie Kościelnym. Aktualnie trwa jej proces beatyfikacyjny. W 180. rocznicę urodzin Ludwiki Nałęcz-Morawskiej w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cieninie Kościelnym odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy ku jej pamięci.
Mszę celebrował i homilię wygłosił bp Radosław Orchowicz. Na uroczystości zjawiły się siostry klaryski od wieczystej Adoracji. To właśnie ten zakon rozpowszechniła w Polsce i na całym świecie Ludwika Nałęcz-Morawska. 22 sierpnia minęło sto osiemdziesiąt lat od jej narodzin. Z tej okazji podczas niedzielnej (28.08) mszy świętej odbyło się odsłonięcie tablicy, która jest jej poświęcona.
Siostra Ludwika urodziła się 22 sierpnia 1842 roku w Rokoszu. Trzy dni później przyjęła chrzest w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cieninie Kościelnym. W wieku czternastu lat wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Warszawie, gdzie rok później przyjęła święcenia zakonne. Rozpowszechniła w Polsce i innych krajach - powstały we Francji - zakon franciszkanek Najświętszego Sakramentu, który przekształcił się w zakon klarysek od wieczystej Adoracji. Zmarła w 1906 roku. Spoczęła w krypcie chóru zakonnego klasztoru „na wzgórzu” we Lwowie.
Z inicjatywy klarysek od wieczystej Adoracji przekonanych o świątobliwości jej życia podjęto próbę wyniesienia jej na ołtarze. 24 września 2002 roku Stolica Apostolska rozpoczęła proces beatyfikacyjny. Odtąd przysługuje jej tytuł Służebnicy Bożej. Proces beatyfikacji jeszcze trwa.