top of page

Reklama

,,Obudź w sobie Anioła", czyli dzień empatii i kreatywności w szkole

Samorząd uczniowski ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie pod kierunkiem opiekunów zorganizował i przeprowadził na terenie placówki ogólnopolską akcję „Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła”.


Celem niniejszego przedsięwzięcia było finansowe wsparcie fundacji „Gdy liczy się czas”, która pomaga najmłodszym i ich rodzinom w walce z chorobą nowotworową. Dlaczego piżama stała się symbolem akcji? Odpowiedź tkwi w standardowych ubraniach chorych dzieci, które spędzają długi czas na oddziałach onkologicznych. I właśnie dlatego uczniowie i opiekunowie SU chcieli w ten nietuzinkowy sposób zwrócić uwagę społeczności szkolnej na promocję zdrowia oraz badania profilaktyczne.


Wspólnej zabawie towarzyszyła dobrowolna zbiórka pieniędzy, której przyświecało hasło: „Pięciozłotówka dla dziecka zdrówka”. Zebrane fundusze w kwocie 1100 zł zasilą konto wspomnianej wyżej fundacji na sfinansowanie zakupu pomp do chemioterapii oraz wsparcie ośrodka rehabilitacji dla najmłodszych po leczeniu.


Dzień Piżamy to nie tylko wesoła zabawa w ciągu szkolnego dnia, ale także okazja do zwrócenia uwagi na bezcenne wartości jakimi powinny być dla nas zdrowie i empatia. Pamiętajmy, że każda pomoc jest niezwykle ważna i może zmienić życie wielu potrzebującym dzieciom oraz ich rodzinom. Serdecznie dziękujemy za „obudzenie w sobie Anioła”.


Żaneta Wilant, Ewelina Piaskowska i Przemysław Ciesielski
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page