top of page

Reklama

Obchody Światowego Dnia AIDS w powiecie słupeckim

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Słupcy zorganizowała Obchody Światowego Dnia AIDS oraz Powiatową Olimpiadę Wiedzy o HIV i AIDS (08.12).


Wydarzenie odbyło się w słupeckim liceum. Uczestniczyli w nim Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słupcy - Katarzyna Wysocka, Renata Cholewińska (Inspektor Wydział Oświaty w Starostwie Powiatowym w Słupcy), Katarzyna Hoffmann (Inspektor ds. profilaktyki uzależnień w Urzędzie Miasta Słupcy), Agnieszka Żelek ( Inspektor ds. oświaty, wojskowych i obrony cywilnej w Urzędzie Gminy w Strzałkowie), Urszula Radosiewicz (Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy), uczestnicy XXI Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS oraz nauczyciele i młodzież z LO w Słupcy.


bchody rozpoczęły się wystąpieniem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego Katarzyny Wysockiej. Podsumowania całorocznych działań z zakresu profilaktyki HIV/AIDS prowadzonych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupcy dokonała Małgorzata Pluta.


Na Obchodach, które w tym roku przebiegały pod hasłem „Pozwólmy społecznościom być liderami” zostały wręczone nagrody laureatom i uczestnikom XXI Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Wrzaskowska ze szkoły w Zagórowie. Drugie miejsce przypadło Antoninie Michalak z placówki z Lądku, a trzecie Nadii Kubackiej z SP nr 3 w Słupcy. Wyróżniona została Karolina Wiatrowska (SP Łukom) i Zuzanna Munch (SP Zagórów).


Marcel Olszewski z LO w Słupcy zajął pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych. Na podium wyprzedził Annę Sąsiadek (LO Słupca) i Julię Łyskawińską (ZSOiZ Zagórów). Wręczono również podziękowania nauczycielom, którzy prowadzili działania związane z profilaktyką HIV/AIDS wśród młodzieży w swoich placówkach. Współorganizatorami XXI Powiatowej Olimpiady było Starostwo Powiatowe w Słupcy, a Obchodów Światowego Dnia AIDS - Liceum Ogólnokształcące w Słupcy.

Zdjęcia: PSSE Słupca

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page