top of page

Reklama

O Słupcy na konferencji Polska 2050 Szymona Hołowni

Członkowie partii Polska 2050 Szymona Hołowni zaprezentowali program dla przedsiębiorców podczas wczorajszej (13.04) konferencji prasowej w Koninie. W wydarzeniu wzięła udział m.in. Agnieszka Łechtańska, koordynatorka Polski 2050 Szymona Hołowni w powiecie słupeckim.


Ponad tysiąc przedsiębiorców z naszego regionu wzięło udział w spotkaniach z cyklu „Stabilna Gospodarka”. Prelegenci podkreślali jak ważne jest zdanie właścicieli firm, również tych ze Słupcy i powiatu słupeckiego, dlatego przygotowali dla nich specjalny program.


- Żadnych podwyżek PIT CIT i VAT. Deklarujemy, że będziemy się sprzeciwiać takiej podwyżce przez 3 lata po wyborach, do czasu, w którym poznamy skalę uwolnionego wzrostu gospodarczego i możliwych do uzyskania oszczędności. (...) Domniemanie niewinności podatnika. Dzisiaj w Polsce urząd skarbowy może zająć wszystkie konta podatnika i zwolnić je dopiero po udowodnieniu niewinności. W skrajnych przypadkach może to zająć kilka lat. Sprawy karno-skarbowe i postępowania podatkowe muszą podlegać tej samej zasadzie co sprawy karne - zasadzie domniemania niewinności. Zamrażanie majątku podatnika bez decyzji sądu musi zostać zakazane - mówił Paweł Adamów, wiceprezydent Konina i członek zarządu regionu Polska 2050 Szymona Hołowni w Wielkopolsce.


Kolejne pomysły partii to m.in.: zasiłek chorobowy od pierwszego dnia choroby pokrywany przez ZUS, zmiana zasad naliczania składki zdrowotnej (powinna być ona z góry przewidywaną kwotą przeznaczoną całkowicie na zdrowie obywatela), kary finansowe dla urzędów za przekroczenie ustawowych terminów na podjęcie decyzji - uproszczenie systemu dochodzenia odszkodowań od Skarbu Państwa, proste przepisy dla mikrofirm, zwiększenie skuteczności sądów gospodarczych i przyjazne zasady interpretacji podatkowych.


- Tak szanowni państwo - karniaki, czyli kary finansowe dla urzędów, które przekroczą ustawowe terminy na podjęcie decyzji. Chcemy uproszczenia systemu dochodzenia odszkodowań od Skarbu Państwa. A to dlatego, że dziś przedsiębiorcy maja powszechne wrażenie wrogości organów państwa. Obowiązuje wobec nich zasada zerowej tolerancji, podczas gdy państwo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za Opóźnienie w wydaniu decyzji uniemożliwia podjęcie drogi odwoławczej, a błąd urzędu może mieć dramatyczne skutki dla podatnika i przedsiębiorcy.


Kolejny punkt to: Proste przepisy dla mikrofirm W Polsce stosowane są te same zasady i wymogi dla wielkich korporacji i mikrofirm. To powoduje ogromne przeciążenie tych ostatnich. Wprowadzimy ograniczenie stosowania wybranych przepisów wobec mikro- i małych firm do czasu osiągnięcia przez nie określonych poziomów zatrudnienia i obrotów.


Warunki funkcjonowania firm zmieniają się z dnia na dzień, a tworzone prawo jest niejasne, niejednoznaczne, zdaniem profesjonalnych doradców podatkowych ich ostateczna interpretacja będzie często znana dopiero po pierwszych wyrokach sądowych. Przedsiębiorcy skarżą się, że w takiej sytuacji mają ograniczony dostęp do wiążących interpretacji urzędów skarbowych, a uzyskane już interpretacje nie mogą być wykorzystane przez inne podmioty w podobnej sytuacji.


O tych i innych problemach mogliśmy usłyszeć od przedsiębiorców w ramach spotkań z cyklu Stabilna Gospodarka. Dlatego wiemy jak zmienić ten stan i zacząć przywracać normalność w małych i średnich krajowych przedsiębiorstwach - powiedziała na konferencji Agnieszka Łechtańska, koordynatorka Polski 2050 Szymona Hołowni w powiecie słupeckim.

Zdjęcia: Polska 2050 Wielkopolska

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Коментарі


Reklama

reklama-szkolenie-online-twoja-pierwsza-książka-echo-słupcy.jpg
bottom of page