top of page

Reklama

,,O Miłości, która przyszła do nas"

Każde jasełka na swój sposób pokazują w wymowny, ale za to bardzo subtelny sposób historię przyjście na świat Pana Jezusa. Stanowią też nieodłączny element naszej polskiej kultury.


Zgodnie z wieloletnią tradycją w uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli), wspomniane wyżej misterium bożonarodzeniowe miało swoją ciekawą odsłonę w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Golinie.


6 stycznia 2024 r. grupa chętnych dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego oraz życzliwych rodziców, pod kierunkiem katechetki s. Liliany Sochy CSDP, wzięła udział w okolicznościowym przedstawieniu traktującym o tym, co działo się w Nazarecie i Betlejem.


Adepci tej minisztuki teatralnej, w efektownych strojach i aktorskim zacięciem odegrali swoje role, snując przy tym bożonarodzeniową historię. Dopełniły ją najpiękniejsze, zawsze uniwersalne kolędy i ciekawe podkłady muzyczne. Aktorzy za swoją grę i zaangażowanie zostali nagrodzeni gromkimi brawami zgromadzonych w kościele wiernych.


Opisane jasełka o wdzięcznym tytule „Miłość przyszła do nas”, pozwoliły w bardzo przystępny sposób uświadomić każdemu oglądającemu znaczenie radosnej chwili, której świadkami byli pasterze ponad dwa tysiące lat temu.


Przemysław Ciesielski


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page