top of page

Reklama

Nowy Starosta Koniński. Żanetta Matlewska ponownie przewodniczącą

Do wielu zaskakujących sytuacji doszło na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Konińskiego. Po blisko 15 latach starostą nie będzie już Stanisław Bielik. Na tym stanowisku zastąpiła go Katarzyna Fryza. Przewodniczącą rady została Żanetta Matlewska z Goliny.


Dzisiaj (7 maja) odbyła się pierwsza sesja nowej kadencji Rady Powiatu Konińskiego, w której będą zasiadać: Maria Chojnacka, Agnieszka Kusiołek, Elżbieta Raźna, Żanetta Matlewska, Tadeusz Nowicki, Radosław Kelm (wymienieni zostali wybrani z okręgu nr 5: gmina Golina, Kazimierz Biskupi i Kleczew) oraz Monika Rybicka-Horbińska, Iwona Milas, Andrzej Perkowski, Adrian Antoniak, Zbigniew Rogowski, Janusz Stankiewicz, Szymon Stankiewicz, Maria Wróbe, Józef Goździkiewicz, Przemysław Szafran, Bogdan Kołodziejczak, Ryszard Nawrocki, Anna Juszczak-Kopaczewska, Maciej Kwiryng, Łukasz Dziamara, Wojciech Koszal, Elżbieta Fijałkowska, Władysław Kocaj i Katarzyna Fryza.


Po ślubowaniu radni w tajnych wyborach zdecydowali o tym, kto będzie pełnił funkcję przewodniczącego rady. Nasz Powiat zgłosił Żanettę Matlewską (Towarzystwo Samorządowe), a Ziemia Konińska-Energia Powiatu zaproponowała na to stanowisko Szymona Stankiewicza. Stosunkiem głosów 13:12 wygrała dyrektor golińskiej biblioteki, która ponownie będzie pełnić funkcję Przewodniczącej Rady Powiatu Konińskiego. Stosunkiem głosów 14:11 wiceprzewodniczącym został Janusz Stankiewicz i Andrzej Perkowski. Obaj są z komitetu Nasz Powiat.


Ciekawy przebieg miały wybory na starostę. Dzień przed sesją ogłoszono, że zawiązała się koalicja tworzona przez Nasz Powiat, Platformę Obywatelską, Trzecią Drogę (PSL i PL 2050 Szymona Hołowni) i Towarzystwo Samorządowe, co stanowiło większość w radzie. Koalicja zaproponowała na starostę radną Katarzynę Fryza. Z kolei Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło kandydaturę Stanisława Bielika, który związany jest z Polskim Stronnictwem Ludowym.


Koalicjanci jednak się nie złamali. Jednym głosem (13:12) wygrała Katarzyna Fryza i to ona będzie nowym Starostą Konińskim. - Dziękuję za zaufanie i za oddane na mnie głosy. To ogromne wyzwanie, które wymaga odpowiedzialności i zaangażowania z mojej strony. Dołożę wszelkich starań, aby nałożone dziś na mnie zadania były dobrze realizowane. Zapraszam wszystkich do współpracy - powiedziała nowa starościna.


Po blisko 15 latach z urzędem żegna się Stanisław Bielik. - Dziękuję za minione kadencje, za waszą pomoc, za współprace. Myślę, że mieliśmy sporo sukcesów. Życzę, żeby ta nowa kadencja była dla państwa nie mniej owocna - zaznaczył Stanisław Bielik.

Zdjęcie z archiwum

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page